X

Filtruj według

Sposób zawieszenia
Wys. firany/zasłony
Szer. firany/zasłony
Kolor
więcej... mniej
Materiał
Cena
Filtruj

Zasłony wysokość 180 cm

Pokaż 26 z 26 przedmiot(ów)

Polecane produkty

Idealnie dobrane zasłony to piękny, dekoracyjny dodatek, który może podkreślić unikatowy styl aranżacji, albo wprowadzić bardziej domową atmosferę. Do wyboru jest bardzo wiele różnych modeli zasłon. Wśród nich najpopularniejsze są zasłony na wysokość do 180 cm. Dlaczego akurat takie? Wiąże się to z typową konstrukcją dzisiejszych mieszkań i domów. Wiele osób korzysta z pomieszczeń o wysokości 2,5 m, a czasem i poddaszy o wysokości 2,2 m. W takich miejscach zasłony dłuższe niż 1,8 m byłyby po prostu niepraktyczne. Choć oczywiście, jeśli chcą Państwo kupić zasłony o wysokości 2,5 m, aby idealnie zakrywały całą ścianę od sufitu do podłogi, również posiadamy takie w swojej ofercie.

Zasłony gotowe 180 cm - idealne do niższych pomieszczeń

Dobierając zasłony, warto zwrócić uwagę nie tylko na wysokość okna i pomieszczenia, w których chcemy je zawiesić, ale również na jego szerokość. U nas mogą Państwo kupić zasłony od szerokości od 70 cm do nawet 435 cm. Dostępne są w sprzedaży także komplety zasłon i firanek, które idealnie się ze sobą komponują. Wśród wielu modeli znajdą Państwo zasłony jednokolorowe, wykonane z matowej tkaniny, czy też wielobarwne, które świetnie będą skupiać wzrok, jak na element dekoracyjny przystało. Nie zawsze chcemy, aby zasłona była grubą i ciężką kotarą. Wybierając zasłony z ozdobnie wyciętymi wzorami ażurowymi, sprawimy, że nasze okno będzie ładnie osłonięte, ale i wyglądać będzie lekko i gustownie.
Zasłony mogą być na taśmie, która pozwala na ich zmarszczenie w elegancki sposób, albo rozprostowanie na całej połaci okna. Zawieszać można je też na przelotkach, czy przypinać na żabki. Każdy model może różnić się sposobem mocowania zasłon, dlatego prosimy o sprawdzenie przed zakupem, jakiego typu karnisze Państwo posiadają w domu, aby kupić zasłony, które będzie można zamocować w kilka minut bez przeróbek.

Jak dobrać odpowiednie zasłony 180 cm do wystroju mieszkania?

Przede wszystkim powinniśmy kierować się swoimi potrzebami i już istniejącym stylem w aranżacji. Proste, jednolite zasłony jak ELODIA świetnie będą wyglądać w mieszkaniach urządzonych w stonowanych kolorach, barwach ziemi czy po prostu w mieszkaniach w stylu glamour, nowoczesnym, loftowym i eklektycznym. Jednolite zasłony nie będą odwracać uwagi od elementów wykończenia wnętrza, które chcemy podkreślić. Będą stanowić ładne i funkcjonalne tło dla nich. Dzięki temu wybrany motyw aranżacyjny nie zostanie naruszony. Tego typu zasłony ładnie będą też wyglądać we wnętrzach klasycznych, gdzie po prostu wybraliśmy kolory i meble, które dają nam poczucie wygody i domowego ciepła.
Oczywiście można też chcieć aranżacją okna odwrócić uwagę od mebli czy kolorów ścian w danym pomieszczeniu. Tu sprawdzą się idealnie bardziej zdobione zasłony. Wielokolorowe zasłonki też można dopasować do kolorystyki pomieszczenia. Jednak bardzo dobrze będą wyglądać w pomieszczeniach pomalowanych na biało czy na stonowany kolor. Na zasadzie kontrastu będą się wyróżniać i przyciągać wzrok, gdy tego chcemy.