Filtruj według

Kolor

Kolor

Cena

Cena

  • 5,00 zł - 20,00 zł

Lamówki

Aktywne filtry

Pokaż 32 z 35 przedmiot(ów)

Lamówki to element idealny do obszycia nowych firanek i zasłon. W naszym sklepie mogą Państwo kupić zarówno tkaniny, z których samodzielnie można uszyć firanki, jak i gotowe firany oraz zasłony. Dostępne są też gustowne komplety, które sprawdzą się w aranżacji każdego okna. Jednak kupione tkaniny czy firanki można też modyfikować za pomocą lamówki. Dodać im trochę koloru, czy obszyć po skróceniu, aby je zabezpieczyć przed strzępieniem się materiału.

Ozdobne obszycie możemy wybrać w kolorze, który nam pasuje do firanek lub zasłon, albo dopasować go do koloru ścian. Oczywiście można też wybrać kolor lamówki na zasadzie kontrastu, aby nieco ożywić pomieszczenie. Można wybierać wśród różnorodnych barw. Od bieli i ecru, po czarny. Jednak bardzo ciekawie prezentują się też kolory: morski, ciemnozielony, oliwkowy, blado różowy czy fioletowy. Bardziej intensywne kolory pięknie będą wyglądać na jasnych firanach. Z kolei jasne i klasyczne barwy sprawdzą się świetnie przy ciemnych firanach albo zasłonach. Kiedy mamy zasłony w konkretnym wzorze, można do ich obszycia wybrać lamówkę, której kolor zgodny jest właśnie z kolorem dekoracyjnego wzoru. W ten sposób go podkreślimy dodatkowo. 

Ozdobna lamówka powinna się wyróżniać od koloru firan czy zasłon, które chcemy nią obszyć. Jednak bez problemu można też dopasować kolor lamówki podobny do koloru zakupionych firan czy zasłon. W ten sposób aranżacja okna nie będzie się wyróżniać. Taki zabieg warto zastosować, gdy aranżacja mieszkania jest bardzo bogata i nie chcemy wprowadzać dodatkowego chaosu kolorystycznego. Oferujemy tak duży wybór kolorów, że nie powinno to stanowić dla Państwa problemu. Krawędzie lamówek wykończone są fabrycznym zgrzewem, dzięki czemu nie strzępią się i nie trzeba ich samemu dodatkowo obszywać.

W ofercie naszego sklepu można znaleźć bardzo dużo, różnych rodzajów lamówek. Różnią się one przede wszystkim szerokością i długością. Sprzedajemy lamówki nawinięte na szpulę, dzięki temu nie gniotą się i estetycznie wyglądają już po wyjęciu z opakowania. Co ważniejsze można kupić lamówki o szerokości: 15 mm20 mm40 mm, czyli rozmiary o najczęstszym zapotrzebowaniu. Natomiast szpule w zależności od wybranego rozmiaru lamówki mogą mieć od 22 do 130 m długości. Dlatego też wybierając jedna szpulę można obszyć nawet wszystkie firanki jakie kupiliśmy.

Nasze atłasowe lamówki mogą też być użyte do obszycia innych materiałów, jak choćby poduszki dekoracyjne. Ponadto można je wykorzystać nawet do zrobienia ozdób ślubnych lub z okazji innej ważnej uroczystości, gdy potrzebujemy mieć ładnie udekorowaną salę. Lamówki atłasowe sprawdzą się w roli ozdobnych kokard czy wiązań na przykład przy okryciach krzeseł. Można nimi ożywić też stare poduszki. Wystarczy obszyć je lamówką, aby uzyskały inny styl. Z lamówki można zrobić też ciekawe wzory, jak kratka czy serduszka. Bez problemu naszyjemy ją na poszewki poduszek dekoracyjnych czy też na pościel. Tak naprawdę lamówki można wykorzystać jako materiał do dekoracji wielu przedmiotów, a nawet ubrań.