X

Filtruj według

Sposób zawieszenia
Wys. firany/zasłony
Szer. firany/zasłony
więcej... mniej
Kolor
więcej... mniej
Materiał
więcej... mniej
Cena
Filtruj

Zasłony na balkon

Pokaż 32 z 419 przedmiot(ów)

Polecane produkty

Zasłony na okno balkonowe to tekstylia dostępne w bogatej gamie kolorów oraz wzorów. Choć na rodzimym rynku można znaleźć szeroki asortyment żaluzji i materiałowych rolet, tekstylia osłaniające balkon wciąż zdobią mieszkania wielu Polaków. Cieszą się uznaniem nie tylko wśród tradycjonalistów, a swoją popularność zawdzięczają zarówno funkcjonalności, jak i walorom dekoracyjnym.

Zasłony na okno balkonowe – prywatność i ochrona

Okna salonu udekorowane zasłonami balkonowymi zapewniają domownikom poczucie intymności. Dzięki nim właściciele domów wolnostojących oraz mieszkań zlokalizowanych na najniższych kondygnacjach budynków wielorodzinnych nie są narażeni na wścibskie spojrzenia przechodniów. Wieczorem i nocą zasłony na balkon zabezpieczają także wnętrze salonu przed wzrokiem lokatorów sąsiednich budynków i tłumią jaskrawe światła neonów czy ulicznych latarni.
Taka dekoracja balkonu to również doskonała ochrona przed promieniami słonecznymi. Znakomicie sprawdzają się tekstylia szyte z nieprzepuszczających światła tkanin o gęstym splocie – przykładem zasłona zaciemniająca na przelotkach Gracia w kolorze pudrowego różu. W porze zimowej i jesiennej – w przypadku nieszczelnych okien – zasłony w pewnym stopniu chronią również przed chłodem bądź wiatrem.

Grube, welurowe zasłony – idealne, by zasłonić balkon

Wszystkie zasłony na balkon w mniejszym lub większym stopniu osłonią przed słońcem, redukując promienie UV przedostające się do wnętrza mieszkania. Jednak jednym z najlepszych wyborów są modele z grubszego materiału, na przykład musztardowa zasłona welurowa na taśmie Marcia lub zasłona welurowa na przelotkach Ronnie w modnym kolorze butelkowej zieleni.
Wysoka gramatura tkaniny sprawia, że zasłony balkonowe z weluru skutecznie zaciemniają pomieszczenie. Ponadto welur nie blaknie pod wpływem promieni słonecznych, jest odporny na zagniecenia i wyśmienicie układa się na oknie. Co więcej, miękka okrywa włosowa tkaniny z efektownym połyskiem prezentuje się niezwykle atrakcyjnie, stanowiąc elegancką dekorację balkonu.

Zasłony balkonowe w kompletach po dwie sztuki

Wybierając z bogatego asortymentu zasłon na balkon, warto rozważyć zakup kompletu składającego się z dwóch szali ozdobnej tkaniny. Takie dekoracje okienne często oferowane są w zestawach z firanką, jak chociażby grafitowy komplet zasłon z firanami zdobiony zawieszkami Giulia. Zasłony balkonowe sprzedawane w parach kompletowane bywają również z poszewkami na poduszki dekoracyjne. Doskonały przykład stanowi granatowy komplet zasłon Shine 145x250cm + poszewka Lira. Takie rozwiązanie ułatwia gustowną aranżacją wnętrza, wyposażając salon w tekstylia utrzymane w jednolitej stylistyce i o podobnym wzornictwie.
Zasłony na drzwi balkonowe pięknie wyglądają efektownie upięte po obu stronach wnęki okiennej. Uformowany kokon można ozdobić połyskującą taśmą, chwostem, ozdobną spinką lub klamrą. Po zasłonięciu okna dwa szale tkaniny zapewniają łatwy dostęp do drzwi na balkon. Aby dosięgnąć klamki, wystarczy jedynie nieco rozsunąć je na boki.