Kategorie

X

Filtruj według

Rozmiar podkładki
Kolor
więcej... mniej
Materiał
Cena
Filtruj

Podkładki na stół

Pokaż 30 z 52 przedmiot(ów)

Polecane produkty

W polskich domach coraz częściej klasyczny obrus bywa zastępowany przez serwetki i praktyczne podkładki pod talerze oraz sztućce. Stanowią one doskonałe zabezpieczenie stołu przed pobrudzeniem oraz zarysowaniami. Podkładką można przykryć bezpośrednio blat stołu, ale gospodynie przywiązane do tradycyjnych dekoracji tekstylnych mogą położyć ją też na obrusie, chroniąc go przed poplamieniem.

Podkładki dekoracyjne – kropka nad "i" dekoracji stołu

Podkładki stołowe to nie tylko funkcjonalny element wyposażenia jadalni, ale także atrakcyjna dekoracja blatu. Szczególnie efektownie prezentują się maty o strukturze plecionki, jak chociażby karmelowa okrągła podkładka dekoracyjna pod talerz Palla o średnicy 38 cm. Stylowości wnętrzu doda również produkt z subtelnymi prześwitami, na przykład jasnoszara Okrągła podkładka ażurowa Ella w rozmiarze 36 cm. Dekoracyjna podkładka pod talerz będzie stanowić atrakcyjny element wystroju stołu i aranżacji całego wnętrza, zwłaszcza jeśli jej wzornictwo oraz paleta barw stworzą spójną kompozycję z ogólną stylistyką i kolorystyką.

Plecione, owalne podkładki na stół

Najbardziej funkcjonalne wydają się owalne podkładki na stół o wymiarach 44x28 cm. Modele te z powodzeniem pomieszczą wszystkie elementy zastawy stołowej: talerze oraz nóż, widelec i łyżkę. Znajdzie się również miejsce na szklankę, kubek bądź filiżankę. Doskonały przykład stanowi owalna pleciona podkładka dekoracyjna Lolla w kolorze czerwonym. Znakomicie sprawdzi się w jadalni, ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby wykorzystać ją jako podstawkę pod wazon w salonie, zabezpieczającą powierzchnię mebla przed zalaniem, czy też udekorować matą blat kuchenny, stawiając na niej misę ze świeżymi owocami.

Okrągłe podkładki pod talerze

Najpopularniejszy model maty pod talerze to okrągła podkładka na stół, standardowo produkowana w rozmiarze 38 cm. Możliwości wykorzystania tego rodzaju mat w celach użytkowych i dekoracyjnych są analogiczne jak owalnych. Ich asortyment jest jednak znacznie bogatszy i bardziej zróżnicowany pod względem kolorystycznym.
W naszej ofercie podkładek pod talerze znajdują się zarówno modele białe, jak i w stonowanych odcieniach beżu, brązu, szarości czy zieleni. Wielbiciele intensywnych barw mogą sięgnąć po maty w wyrazistych tonacjach żółci lub koloru niebieskiego. Dostępne są też czarne podkładki na stół, takie jak okrągłe podkładki pod talerz Piatto. To doskonała propozycja do wnętrz, w których wystroju dominuje jasna paleta barw. Czarne dodatki stworzą z nią mocny kontrast.
Podkładki pod talerze okrągłe dostępne są także w zestawach liczących dwie lub cztery sztuki, na przykład czteropak okrągłych podkładek pod talerz Piano w modnym kolorze musztardowym.

Tradycyjne białe serwety z mereżką

Interesującą alternatywę dla podkładek – zwłaszcza dla tradycjonalistów – stanowią białe serwety. Udekorowany nimi stół prezentuje się niezwykle estetycznie i tworzy wrażenie wyjątkowej czystości. Serweta skutecznie chroni blat, ale w odróżnieniu od obrusa nie zasłania całej jego powierzchni. Ma to szczególne znaczenie dla posiadaczy eleganckich mebli, którym zależy na wyeksponowaniu ich piękna. Szczególnie atrakcyjnie zaprezentuje się biała serweta, której brzegi zdobi ażurowy haft. Doskonały przykład takiego wyrobu stanowi serweta z mereżką Lino o wymiarach 30x45 cm.

  1. Dekoracje stołu na Boże Narodzenie. Jak przystroić stół na święta?
  2. Jak udekorować stół na chrzciny? Dekoracje i bielizna stołowa
  3. Piękne obrusy świąteczne. Jak udekorować stół na Boże Narodzenie?
  4. Zachwycający stół wielkanocny. Jak udekorować stół na Wielkanoc 2021?
  5. Jak przygotować stół na wigilię? Udana kolacja podczas pierwszej gwiazdki