Kategorie

X

Filtruj według

Sposób zawieszenia
Wys. firany/zasłony
więcej... mniej
Szer. firany/zasłony
więcej... mniej
Materiał
więcej... mniej
Cena
Filtruj

zasłony czarne

Pokaż 30 z 66 przedmiot(ów)

Polecane produkty

Każdy, urządzając swoje wnętrze kieruje się swoim gustem, stylem, przeznaczeniem danego pomieszczenia i funkcjami, jakie będzie pełnić. Na tej podstawie dobierana jest kolorystyka ścian, meble, a także dodatki. To właśnie ten, ostatni element, z pozoru mało istotny, pełni najważniejszą rolę w mieszkaniu. Mianowicie wpływa na nastrój, atmosferę oraz ogólny odbiór wnętrza. Sprawia, że jest ono przytulne, pełne pozytywnej energii i swoim wyglądem, zachęca do ciągłego przebywania w nim. Do jednych z najpopularniejszych akcesoriów i dodatków domowych, należą wszelkiego rodzaju tekstylia i tkaniny dekoracyjne, wśród których można wyróżnić między innymi zasłony. Natomiast do najpopularniejszych w ostatnim sezonie należą zasłony biało czarne lub takie, które posiadają różne wzory, jak zasłony czarne w kwiaty.

Zasłony — obowiązkowy element wystroju okna 

Jednogłośnie można stwierdzić, że zasłony to jeden z najpotrzebniejszych akcesoriów wnętrzarskich. Po pierwsze, pełni niezwykle atrakcyjną funkcję estetyczną. Ze względu na szeroki wybór stylów i form zasłon, każdy znajdzie te, idealnie pasujące do danego pomieszczenia. Dobrze dobrane i dopasowane do specyfiki pomieszczenia, podkreślą jego charakter lub nadadzą mu zupełnie nowego oblicza. Jednak wizualne efekty to nie wszystko. Zasłony mają przede wszystkim zasłaniać okno od nadmiernych i często uciążliwych, zwłaszcza latem promieni słonecznych, nocą od oświetlenia miejskiego lub świateł samochodów, a także mają gwarantować wysoki poziom prywatności. 

Pojawia się więc pytanie - jak znaleźć odpowiednie zasłony? Odpowiedź jest bardzo prosta! Bez względu na styl i rodzaj pomieszczeń, jest jeden kolor, który sprawdzi się świetnie w każdych warunkach bez obawy o zakłócenie harmonii i estetyki wnętrza, jest nim kolor czarny. Zasłona czarna może występować w różnych formach: czarne zasłony na kółkach, czarne zasłony na żabki, czarne zasłony na przelotkach, a także czarne zasłony na taśmie.

Zasłony czarne 

Choć czerń to bardzo intensywny kolor i wydawać by się mogło, że czarne zasłony mogą zdominować resztę pomieszczenia, to tak wcale się nie dzieje. Przede wszystkim dlatego, że barwa ta jest bardzo uniwersalna i stanowi tło do wszystkich elementów wyposażenia wnętrz. Zasłony czarne pasują do każdego stylu, zarówno do klasycznego, nowoczesnego, minimalistycznego, jak i vintage. Wystarczy jedynie dobrać konkretny model, jak czarne zasłony w kwiaty, zasłony czarno-szare lub zasłona biało-czarna.  

Czarne zasłony - kombinacje kolorystyczne i bogactwo wzorów

Czarne zasłony występują w wielu różnych wersjach i odsłonach. Do najbardziej popularnych należą zasłony czarno-białe lub zasłony czarno-białe wzory (w tej kategorii można znaleźć szeroką ofertę ciekawych grafik).  

Czarne zasłony welurowe 

Ze względu na to, że welur to niesamowicie miękka, delikatna i przyjemna w dotyku tkanina, w bardzo szybkim tempie zaczęła zdobywać ogromna popularność, podbijając również rynek zasłon. Czerń i welur stanowią świetne połączenie, które charakteryzuje się elegancją, klasą, a także funkcjonalnością, ponieważ czarne welurowe zasłony w bardzo dobry sposób zaciemniają pomieszczenia. 

Zasłony czarne z cyrkoniami 

Zasłony można również spotkać w wersji z dodatkami, jakimi są cyrkonie. Czarne zasłony z cyrkoniami to świetny dodatek, który rozświetla i nadaje blasku ciemnym, stonowanym zasłoną. Takie rozwiązanie może się idealnie sprawdzić, kiedy chce się wybrać czarne zasłony do sypialni w stylu glamour.  

Czarne zasłony do salonu 

Zasłony czarne  wcale nie muszą występować tylko w jednej barwie, zwłaszcza jeśli planuje się ich zakup do pomieszczenia, jakim jest salon. Barwa czarna może stanowić jedynie bazę do innych, ciekawych kolorów. Do salonów, w których dominuje styl klasyczny i nowoczesny idealnie sprawdzą się biało-czarne zasłony lub zasłony szaro-czarne.

  1. Czarne zasłony w salonie i sypialni - sposób na nowoczesne wnętrze
  2. Zasłony welurowe do salonu, sypialni, jadalni - jak nadać pomieszczeniu elegancji?
  3. Firany i zasłony - jak łączyć je ze sobą?
  4. Materiał na zasłony – jakie tkaniny sprawdzą się najlepiej?
  5. Zasłony gładkie czy wzorzyste?
  6. Zasłony zaciemniające i zwykłe — gdzie które zastosować?