X

Filtruj według

Kolor
Materiał
Filtruj

Woal na metry

Pokaż 6 z 6 przedmiot(ów)

Polecane produkty

Zakup woalu na metry to propozycja, z której chętnie korzysta wiele osób. Materiały do szycia cięte z belki cieszą się dużą popularnością i są używane do różnych zastosowań. Materiał wykorzystuje się zarówno do dekoracji wnętrza, jak i projektowania elementów garderoby. W naszej ofercie znajdziesz zarówno gładki woal, jak i tkaninę kreszowaną w różnych kolorach.

Woal na metry – swoboda projektowania i szycia firanek

Biały woal na metry to idealny wybór na dekoracje okienne. Takie firany będą pasowały do każdego wnętrza. Szyte na wymiar sprawdzą się zwłaszcza w przypadku niestandardowych okien, do których trudno dobrać tekstylia gotowe. W nowoczesnych wnętrzach warto też postawić na firany w odważnych barwach, na przykład kolorze ciemnofioletowym. Woal na metry można także wykorzystać do ozdobienia elementów wyposażenia wnętrza. Podczas aranżacji sali weselnej lub bankietowej niezastąpiony będzie Woal gładki w kolorze bordowym. Ciekawym pomysłem są także stroje szyte na bazie woalu: kreacje ślubne czy dziecięce przebrania.

Różnice między woalem gładkim a kreszowanym

Najbardziej efektowne tkaniny do szycia firan to woal kreszowany i gładki. Ten pierwszy cieszy się coraz większym powodzeniem jako niezwykle praktyczny i atrakcyjny wizualnie – przykładem woal kreszowany w kolorze brązowym. Dzięki charakterystycznej pofałdowanej teksturze jest łatwy w pielęgnacji, bo nie widać na nim zagnieceń i nie wymaga użycia żelazka.
Tradycjonaliści z pewnością chętniej sięgną jednak po woal gładki w kolorze białym czy innych stonowanych barwach. Rekompensatę za wysiłek włożony w prasowanie tej tkaniny stanowi jej wykwintny wygląd, dzięki któremu wnętrze będzie prezentowało się klasycznie i luksusowo.

Czym się kierować przy zakupie tkaniny na metry?

Kupując woal do szycia firan, warto wziąć pod uwagę skład materiału. Alternatywę dla tkaniny produkowanej w oparciu o naturalne włókna bawełniane stanowi woal na bazie poliestru, znacznie bardziej funkcjonalny i zapewniający wysoki komfort użytkowania firan.
Nie bez znaczenia pozostaje także gramatura materiału (im wyższa, tym tkanina ma większą grubość) oraz jego szerokość. Zazwyczaj woal posiada gramaturę 45 g/m2. Najczęściej spotyka się tkaninę o szerokości 300 cm – np. woal gładki w kolorze czerwonym, ale dużym zainteresowaniem wśród klientów cieszy się też materiał o szerokości 280 cm, chociażby woal kreszowany w kolorze beżowym.

Od czego zacząć szycie firany z woalu?

Chcąc samodzielnie uszyć firany z woalu, należy ustalić, ile tkaniny będziesz potrzebować (w przeliczeniu na metr bieżący). Następnie warto przygotować niezbędne akcesoria: jak najcieńszą igłę do maszyny, szpulkę nici syntetycznych, ostre nożyczki i żelazko.
Należy mieć świadomość, że woal na firany jako materiał bardzo śliski stanowi spore wyzwanie dla niedoświadczonej krawcowej. Pierwszy etap pracy powinno stanowić przycięcie tkaniny, tak aby dopasować rozmiar firany do wielkości wnęki okiennej, uwzględniając dekoracyjne marszczenia oraz zapas materiału do podwinięcia i wszycia taśmy marszczącej lub zamontowania przelotek.

Najczęściej wybierany woal na metry przez naszych klientów:

Biały woal na metry | Beżowy woal na metryBordowy woal na metryCzerwony woal na metry | Fioletowy woal na metry
Inni szukali również:
Lamówki | Tkaniny na firanyNici do szyciaTaśmy marszczące | Spinki do firan i zasłon