Filtruj według

Szer. firany lub zasłony
więcej... mniej
Wys. firany lub zasłony
więcej... mniej
Sposób zawieszenia
Materiał
więcej... mniej
Kolor
więcej... mniej
Cena
Filtruj

Firany młodzieżowe

Pokaż 32 z 152 przedmiot(ów)

Wybór firan zawsze jest bardzo istotny. Niezależnie od tego, jakie pomieszczenie chcemy nimi udekorować, zawsze trzeba się dobrze zastanowić, co będzie pasować. Inaczej aranżujemy przecież pokój dzienny czy kuchnię, a inaczej urządzimy pokój młodzieżowy. W zasadzie można powiedzieć, że do pokoju starszego dziecko, to ono samo może zdecydować jakie chce kolory czy meble. Jednak nie można zapominać i o firanach. Są one nie tylko dodatkiem, który ma udekorować okno, ale mają też wiele funkcji.

Dlaczego potrzebne są nam firany w oknach? Przede wszystkim zawieszona firana ukrywa wnętrze mieszkania. Zwłaszcza osoby, które mieszkają na parterze lub w gęstej zabudowie mogą docenić tę funkcję. Ponadto osłania też okno zapobiegając wpadaniu ostrego światła słonecznego. Przy czym pomieszczenia są świetnie oświetlone, ale po prostu spojrzenie w okno nie powoduje, że zabolą nas oczy. Warto też pamiętać, że otwierając okna w celu przewietrzenia pomieszczenia mogą do niego wpaść insekty. Tutaj też firana sprawdzi się w roli bariery.

W pokojach młodzieżowych bardzo często przy oknach stawiamy biurka, aby dziecko mogło odrabiać lekcje przy świetle dziennym. Dlatego też będzie potrzebna odpowiednia firana, która sprawi, że pomieszczenie będzie jasne, ale będzie bardzo przytulne. Ponadto jeśli przy oknie stawiamy meble, jak choćby biurko, należy pamiętać o odpowiedniej długości firan. Do umeblowanej ściany firany o długości 250 cm będą po prostu niepraktyczne. Warto w takim wypadku postawić na firany o długości na przykład 160 cm.

W naszym sklepie mogą Państwo znaleźć najróżniejsze modele firan, które idealnie sprawdzą się w pokoju młodzieżowym. Do wyboru są wzory bardzo kolorowe, jak i stonowane. Także kolorystyka polecanych przez nas firan jest bardzo odmienna. Bez trudu znajdziemy lekkie kolory, które sprawdzą się w pokojach dziewczynek, jak i bardziej intensywne barwy, które świetnie będą wyglądać w pokoju chłopca. Oczywiście polecamy, aby wybrać firany kolorystycznie czy też według motywu pod kątem już urządzonego pokoju. Ponieważ firany, jako dodatek do aranżacji muszą również być zgrane z resztą pomieszczenia.

Oferujemy firany ze wzorami geometrycznymi, w kwiaty, serduszka, ze wzorami tropikalnymi czy po prostu w pasy. Można też nabyć białe firanki, które uniwersalnie sprawdzą się w wielu pomieszczeniach. Każdy model firan może mieć kilka rozmiarów, co znaczni ułatwi dopasowanie firanki do wielkości okna. Popularne rozmiary, w których dostaną u nas Państwo firany młodzieżowe to między innymi: 400 x 160 cm, 300 x 150 cm, 145 x 250 cm, 70 x 130 cm, 180 x 140 cm, czy 240 x 160 cm. Wybór jest naprawdę ogromny, dlatego polecamy sprawdzić jakie wymiary ma okno oraz posiadany karnisz, aby pod tym kątem wybrać najlepszy rozmiar firanek. Nasze firany można mocować na wielu rodzajach karniszy. Z powodzeniem zaczepić je można na żabki czy też nawlec na karnisz rurowy. Przed zakupem polecamy upewnić się, czy wybrany model będzie pasował do mocowania, jakie już posiadamy na karniszu.