X

Filtruj według

Rozmiar obrusu
więcej... mniej
Kolor
Materiał
Cena
Filtruj

Obrusy świąteczne

Pokaż 9 z 9 przedmiot(ów)

Polecane produkty

W święta Bożego Narodzenia wszyscy dbają o wystrój domów. Szczególnej oprawy wymaga kolacja wigilijna, a tradycyjnym elementem przygotowań do niej pozostaje nakrycie stołu obrusem, pod który wkłada się odrobinę sianka. Uroczyście warto też przyszykować salon do świątecznego obiadu. Należy zatroszczyć się nie tylko o smakowite potrawy i piękną zastawę, ale także eleganckie świąteczne obrusy na Boże Narodzenie.

Dekoracja stołu na Boże Narodzenie – postaw na klasyczną biel

Nie mając pomysłu, jak udekorować stół na Boże Narodzenie, najlepiej postawić na klasyczną biel, na przykład biały obrus z matowej tkaniny LILY. Tekstylia utrzymane w tej kolorystyce stanowią najlepszy wybór na stół wigilijny. Śnieżna biel obrusu, uzupełniona o srebrne lub złote akcenty, jest silnie zakorzeniona w tradycji. Prezentuje się ona ponadczasowo i szykownie. Białe obrusy bożonarodzeniowe to uniwersalna dekoracja stołu na święta i najlepsza wizytówka salonu, w którym podejmowani będą goście. Ponadto biel stanowi synonim czystości, a blat przykryty obrusem świątecznym w tym kolorze wygląda schludnie i estetycznie.

Eleganckie obrusy świąteczne we wzory

Dużym powodzeniem cieszą się obrusy w świąteczne wzory. Do najpopularniejszych należą modele w gwiazdki lub w śnieżynki – przykładem obrus świąteczny SILVER SNOW z motywem drobnych srebrzyście połyskujących płatków śniegu czy poliestrowy obrus świąteczny SHINING SNOW, również z akcentami zimowymi. Takie obrusy na Boże Narodzenie doskonale wpiszą się w uroczysty nastrój wigilijnej wieczerzy, a motywy świąteczne podkreślą wyjątkowość tego i dwóch kolejnych dni. Dodatkowo dekor w postaci śnieżynek zdobiący eleganckie obrusy na święta wyeksponuje zimową aurę towarzyszącą rodzinnym spotkaniom przy stole.

Jak dobrać odpowiedni rozmiar obrusu na święta?

Obrusy świąteczne bożonarodzeniowe produkowane są w wielu rozmiarach, tak aby bez trudu można było wybrać model dopasowany do indywidualnych potrzeb i wielkości blatu. Na świąteczny stół o niewielkich gabarytach wystarczy obrus o wymiarach 110x160 cm lub 130x180 cm. Natomiast spodziewając się sporej liczby gości i dysponując meblem potężnych rozmiarów lub rozkładanym (z dodatkowym wysuwanym blatem), trzeba zainwestować w obrus świąteczny duży. W naszej ofercie można znaleźć modele w różnych rozmiarach, przeznaczone na blaty o zróżnicowanej szerokości i długości. Na przykład obrus w srebrne gwiazdki oferujemy w rozmiarach 140x220 cm lub 150x300. Przed zakupem obrusu świątecznego należy pamiętać nie tylko o zmierzeniu stołu, ale i uwzględnieniu 20-30 cm tkaniny, która powinna zwisać z mebla. Zarówno zbyt duże, jak i za małe świąteczne obrusy będą prezentowały się nieestetycznie.

Zalety obrusów wigilijnych o właściwościach plamoodpornych

Bestsellerem wśród tekstyliów na stół są plamoodporne obrusy świąteczne. Szyje się je zazwyczaj z praktycznej tkaniny poliestrowej, niewymagającej pracochłonnych zabiegów pielęgnacyjnych. Doskonały przykład stanowi obrus plamoodporny AXEL. Tego rodzaju świąteczne obrusy sprawdzą się do ochrony i dekoracji blatu, zwłaszcza w czasie rodzinnego biesiadowania. Zabezpieczą powierzchnię mebla przed pozostałościami tłustych potraw świątecznych. Ochrona będzie tym skuteczniejsza, im wyższa gramatura tkaniny. Takie obrusy świąteczne, niewchłaniające tłuszczu czy plam z wina, to doskonały wybór na spotkania przy suto zastawionym stole.

Świąteczne obrusy do salonu – jak dopasować je do aranżacji?

Podczas rodzinnego biesiadowania najważniejszym elementem wystroju salonu staje się piękny obrus – Boże Narodzenie zyskuje dzięki niemu wyjątkową oprawę, zwłaszcza że jest to czas chętnie spędzany wokół stołu. Aby obrusy świąteczne na Boże Narodzenie stały się efektownym elementem aranżacji salonu, trzeba dopasować ich wzornictwo do stylistyki, w jakiej zostało urządzone mieszkanie. W nowoczesnych wnętrzach zaprojektowanych w estetyce minimalizmu doskonale sprawdzą się modele gładkie. Natomiast tradycjonaliści i miłośnicy stylu glamour mogą postawić na piękne obrusy świąteczne z motywami gwiazdek, choinek czy śnieżynek.