26-single-default.jpg

Bogato zdobione firany/ zasłony – hit czy kit?

https://nietylkofiranki.pl/26-single-default.jpg
Bogato zdobione firany/ zasłony – hit czy kit? 13 13 nietylkofiranki.pl /img/sp-emarket-logo-1616591640.jpg https://nietylkofiranki.pl/smartblog/Bogato-zdobione-firany-zaslony-hit-czy-kit W nowoczesnych aranżacjach wnętrz zastanawiamy się nawet nad tym, czy firanki i zasłony są nam w ogóle potrzebne. Samo ich zdobienie, kolorystyka czy faktura materiału mogą schodzić na dalszy plan. Jednak nie każdy ma przecież nowoczesne lub minimalistyczne wnętrze, w którym chce zrezygnować z takich elementów. Większość z nas wciąć pozostaje przy założeniu firanek i zasłon. W jakim mieszkaniu będą pasować bogato zdobione elementy? A może lepiej 2020-09-08T00:00:00+02:00 2020-09-08T00:00:00+02:00
08-09-2020

W nowoczesnych aranżacjach wnętrz zastanawiamy się nawet nad tym, czy firanki i zasłony są nam w ogóle potrzebne. Samo ich zdobienie, kolorystyka czy faktura materiału mogą schodzić na dalszy plan. Jednak nie każdy ma przecież nowoczesne lub minimalistyczne wnętrze, w którym chce zrezygnować z takich elementów. Większość z nas wciąż pozostaje przy założeniu firanek i zasłon. W jakim mieszkaniu będą pasować bogato zdobione elementy? A może lepiej postawić na proste i tradycyjne jednokolorowe artykuły?

Tradycyjne firany i zasłony - dlaczego je wybieramy?

Zawieszenie firan i zasłon jest bardzo typowym, ale i tradycyjnym wyposażeniem wnętrza w polskich domach. Bardzo często wieszamy proste, białe firanki o długości lekko za parapet. Sprawdzają się one świetnie w każdym wnętrzu, nie tylko w tym, które jest kreowane według tradycyjnego lub prostego stylu. Białe firany mogą być też uniwersalną bazą do bardzo silnego motywu przewodniego, według którego meblujemy i urządzamy mieszkanie. Czy tradycyjne białe firany są nudne? Ani trochę! Można je wykorzystać na wiele sposobów. Pięknie będą wyglądać zarówno przy jednokolorowych zasłonach, jak i bardzo wzorzystych. Do tego każdy uzna je za gustowne i eleganckie. Wzorzyste i zdobione modele również mogą być bardzo dopasowane do wnętrza.

Firana woalowa biała z cyrkoniami na taśmie 400x150cm GRACE Firana biała woalowa z cyrkoniami na taśmie 400x120cm ARIEL

Jak znaleźć wzór dla siebie?

Coraz chętniej przyglądamy się modelom wielokolorowym czy nawet haftowanym, ale nie zawsze się na nie decydujemy. Wyłamanie się z tradycji może nam wydawać się trudne, ale takie nie jest. Wystarczy się przyjrzeć swojemu mieszkaniu i pod nie wybrać odpowiednie zasłony. Mamy czerwone elementy dekoracyjne? Możemy poszukać firan i zasłon z odrobiną czerwieni. Lubimy styl barokowym i marzymy o grubych, ciężkich kotarach? Zasłony zaciemniające spełnią tę funkcję.

Gdy mamy już konkretny styl wprowadzony do aranżacji wystarczy się go trzymać dalej, kupując firany i zasłony. Wtedy na pewno powiedzie nam się aranżacja okna. A co, gdy sami nie wiemy jak mamy umeblowane mieszkanie i jaki kierunek obrać? Na początek możemy zdecydować się na firany z cyrkoniami. Dlaczego one? Zachowują one klasykę białej firany, a cyrkonie dodają jej elegancji. A z drugiej strony nie rzucają się w oczy tak bardzo, jak choćby duże, kolorowe kwiaty. Mimo to nie można powiedzieć, że są nudne czy mało zdobne. Tak samo z zasłonami na dobry początek mogą spodobać nam się zasłony SHINE Szare zasłony ozdobione pasem cyrkonii także z jednej strony będą bardzo uniwersalne, a z drugiej dekoracyjne. 

Bogate zdobienia w oprawie okna

Gdy nie boimy się wzorów i kolorów mamy naprawdę wolną rękę w kreowaniu wystroju mieszkania też za pomocą aranżacji okna. Opcji jest ogromna ilość, ale możemy skupić się na tym, co aktualnie jest modne. Wspomniane wyżej firany i zasłony z cyrkoniami są prawdziwym hitem, ale mogą dla nas być zbyt mało atrakcyjne.

Kiedy naprawdę chcemy wyróżnić się zasłonami, ale nadal zachować bardzo elegancki styl zasłony RAMONA będą idealne. Wykonane są z tafty, która sama w sobie jest bardzo eleganckim i dystyngowanym materiałem, jaki przyciąga wzrok. Złote zdobienia na szarym i niebieskawym tle oraz ozdobne koraliki sprawiają, że ten model jest niezwykle bogato zdobiony. Jeśli zestawimy ten model z klasyczną białą firaną uzyskamy niezwykle gustowny duet.

Tak naprawdę każdą inną bogato zdobioną zasłonę możemy zestawić z białą firanką bez dodatkowych zdobień. Albo na odwrót, jeśli zobaczymy piękną białą firanę w czerwone malwy, wystarczy dodać do niej jednokolorowe, nawet czerwone zasłony. Nie musimy bać się kolorów we wnętrzu. To one sprawiają, że czujemy się jak w domu w czterech ścianach.

Kit czy może jednak hit?

Urządzenie wnętrza w swoim stylu zawsze jest hitem. Możemy bawić się kolorami, materiałami i wzorami. Bogato zdobione zasłony czy firany z fantazyjnym wzorem w każdym mieszkaniu mogą wyglądać dobrze. Nawet jeśli za pierwszym razem nie trafimy z doborem dodatków, nie warto się poddawać. W końcu znajdziemy takie wzory, które wszyscy nasi gości będą podziwiać.


Polecane produkty