X

Filtruj według

Rozmiar prześcieradła
Kolor
Filtruj

Prześcieradła bez gumki

Pokaż 4 z 4 przedmiot(ów)

Polecane produkty

Prześcieradła bez gumki to klasyczne elementy pościeli, produkowane z różnych materiałów i dostępne w wielu rozmiarach oraz kolorach. Poszukując odpowiedniego, warto kierować się nie tylko względami estetycznymi, ale też brać pod uwagę rozmiar materaca i funkcjonalność prześcieradeł, tak aby zadbać o komfort snu po ciężkim dniu pracy. Trafiony zakup pościeli to wygoda odpoczynku dla całej rodziny.

Tradycyjne prześcieradło bez gumki – odkryj jego zalety

Klasyczne prześcieradła bez gumki, których asortyment reprezentuje białe prześcieradło bez gumki COLLECT, powracają do łask, a coraz więcej osób zauważa ich zalety. Prześcieradła gładkie łatwo założyć na łóżko, a żeby nie zsuwały się z materaca, wystarczy podwinąć brzegi. Ponadto takie tekstylia znacznie lepiej sprawdzają się w pielęgnacji i przechowywaniu. Prześcieradła bez gumki można sprawnie wyprasować i równie szybko złożyć. Problemów nie nastręcza też przechowywanie tego typu prześcieradeł – w bieliźniarce zajmują niewiele miejsca.

Eleganckie modele na łóżka pojedyncze i podwójne

Klienci równie często poszukują pościeli na łóżko podwójne, co i na łóżko jednoosobowe. W naszej ofercie prześcieradeł można znaleźć zarówno modele na materac o rozmiarze 160x210 cm, jak i łóżko, którego wymiary wynoszą 160x230 cm – przykładem szare prześcieradło COLLECT. Dzięki temu, że pościel dostępna jest w różnych rozmiarach, każdy zainteresowany znajdzie model odpowiedni dla siebie. W naszym sklepie internetowym oferujemy zarówno tekstylia na łóżko jednoosobowe, jak i na łóżko podwójne. Wystarczy wymierzyć mebel lub materac i wybrać odpowiedni rozmiar prześcieradła bez gumki.

Kolor prześcieradeł nie jest bez znaczenia

Planując zakup prześcieradła bez gumki, warto przemyśleć, na jaką paletę barw postawić. Do wyboru jest tradycyjna biel lub pościel w różnych kolorach. Zwolennicy klasyki sięgają po białe gładkie prześcieradła, ale nie zabraknie też osób, którym podobają się modele szare, écru lub liliowe. Kolorowe prześcieradła bez gumki to propozycja dla wszystkich, którym nie odpowiada sterylność i chłód bieli. Najodważniejsi miłośnicy kolorów mogą kupić chociażby intensywnie fioletowe prześcieradło bez gumki LEXI. Dzięki wprowadzeniu do sypialni energetycznych barw łóżko przykuje uwagę, a kolorowa pościel stanie się mocnym akcentem aranżacji wnętrza.

Prześcieradło bez gumki – bawełniane czy poliestrowe?

Sięgając do asortymentu pościeli, można wybrać prześcieradła bawełniane bez gumki (na przykład bawełniane prześcieradło bez gumki COLLECT w kolorze écru) lub modele ze 100% poliestru. Te pierwsze są przyjemne w dotyku, a bawełna – jako naturalny materiał – doskonale wchłania wilgoć. Dzięki temu prześcieradła bawełniane bez gumki (w odróżnieniu od tekstyliów z "nieoddychających" materiałów syntetycznych) nie generują podrażnień skóry. Dla komfortu snu lepsza więc będzie tkanina bawełniana.
Prześcieradło z bawełny jest natomiast mniej wytrzymałe, wymaga wysokich temperatur wody oraz silnych detergentów. Pod tym względem poliester ma przewagę nad materiałami naturalnymi, a uszyte z niego prześcieradła bez gumki są trwałe i łatwe w praniu.

Kiedy warto wybrać prześcieradła bez gumki?

Prześcieradła bez gumki są doskonałym wyborem do kanap, wersalek czy narożników, na które trudno założyć tekstylia wykończone gumką. To idealna propozycja do mieszkań, w których nie ma przestrzeni, aby postawić ogromne łóżko. Po prześcieradła bez gumek z powodzeniem mogą też sięgnąć osoby mające spokojny sen i nieprzewracające się z boku na bok. Wystarczy, że podwiną brzegi tkaniny pod spód materaca, a nie powinna się zsunąć. Odpowiednio założone prześcieradło bez gumki nie będzie stwarzało dyskomfortu podczas snu.