Firany w kwiaty

Aktywne filtry

Pokaż 32 z 95 przedmiot(ów)

Urządzając wnętrza nie możemy zapomnieć o ozdobie okien. Nie tylko mają one pełnić funkcję oświetlenia domu, ponieważ wpada przez nie duża ilość naturalnego światła dziennego, ale też mogą być same w sobie dekoracją. Oczywiście nie zawsze chcemy wystawiać wnętrze naszego domu na widok publiczny, dlatego kupujemy odpowiednie firanki i zasłony, które nie tylko ozdobią ten element, ale i zapewnią nam prywatność. Można więc powiedzieć, że aranżacja okna musi być dobrze zaplanowana, aby wpadało przez nie zdrowe światło, a jednocześnie nikt niepowołany nie zajrzał do środka. Przy tym wszystkim aranżacja okien musi jeszcze pasować do stylu wnętrza, w jakim urządzamy mieszkanie.

Najlepszą ozdobą i jednocześnie osłoną okien są firanki. Można znaleźć setki wzorów i kolorów. Obecnie bardzo modne są firany w kwiaty, ponieważ pasują do wystroju wielu różnych wnętrz. Tutaj również można znaleźć różnorodne modele, które sprawią, że zarówno małe jak i wielkie okna będą wyglądać atrakcyjnie, a mieszkanie przytulnie.

Wśród firanek w kwiaty można wyróżnić modele, które mają tylko kwieciste akcenty. Z powodzeniem można znaleźć białe firany zdobione drobnymi kwiatami na całej długości lub tylko na dole. Taki model firan z powodzeniem sprawdzi się u osób, które chcą mieć ciekawe firanki, które nie są typowe, ale też nie chcą zbytnio szaleć z kolorem, aby nie odwrócić uwagi od wystroju wnętrza. Takiego typu firanki świetnie sprawdzą się we wnętrzach urządzonych w tradycyjny sposób, w kuchni stylizowanej na styl wiejski, czy nawet w sypialni oraz pokoju dla dzieci.

Wyróżnić można też modele z bardzo intensywną kolorystyką i bogato zdobionymi przez wyraźne kompozycje kwiatowe. Firany mogą mieć ciemną kolorystkę jak połączenie czerni i złota, czy też jaśniejszą przy połączeniu bieli i czerwieni. Niezwykle modne są firany z roślinnym motywem wykonanym właśnie w ciemniejszych barwach, ponieważ wygląda on elegancko, ale też nietuzinkowo. Na takie firany powinny zdecydować się osoby, które również we wnętrzu wykorzystały mocne barwy czy nowoczesny styl. Z drugiej zaś strony firany z dużymi, kolorowymi kwiatami, jak róże będzie idealnie pasował do przytulnego wnętrza urządzonego w tradycyjnym lub swojskim klimacie, ale też świetnie sprawdzi się w romantycznej sypialni.