11-single-default.jpg

Jakie firany wybrać do kuchni?

https://nietylkofiranki.pl/11-single-default.jpg
Jakie firany wybrać do kuchni? 13 13 nietylkofiranki.pl /img/sp-emarket-logo-1616591640.jpg https://nietylkofiranki.pl/smartblog/jakie-firany-wybrac-do-kuchni Wybór firan do konkretnego pomieszczenia może być trudny. Zwłaszcza, jeśli chcemy wybrać idealny model pod kątem całej aranżacji wnętrza, ale też funkcjonalny. Inne firany sprawdzą się w pokoju dziennym, a inne będą pasować nam do kuchni. Ponadto w pomieszczeniach takich jak kuchnia, zwłaszcza gdy dużo gotujemy, pojawia się para wodna czy też intensywne zapachy, które mogą wpływać na kondycję firanek. Również z tego powodu trzeba je wybrać rozsąd 2020-01-21T00:00:00+01:00 2020-01-21T00:00:00+01:00
21-01-2020

Wybór firan do konkretnego pomieszczenia może być trudny. Zwłaszcza, jeśli chcemy wybrać idealny model pod kątem całej aranżacji wnętrza, ale też funkcjonalny. Inne firany sprawdzą się w pokoju dziennym, a inne będą pasować nam do kuchni. Ponadto w pomieszczeniach takich jak kuchnia, zwłaszcza gdy dużo gotujemy, pojawia się para wodna czy też intensywne zapachy, które mogą wpływać na kondycję firanek. Również z tego powodu trzeba je wybrać rozsądnie.

Na co zwrócić uwagę wybierając firanki do kuchni?

Kuchnia nie musi być tylko praktyczna i funkcjonalna, ale z drugiej strony firanki powinny być schludne, łatwe w czyszczeniu i pasujące do aranżacji. Inny model firanek wybierzemy do kuchni nowoczesnej, a inny do kuchni w stylu wiejskim. Ważna jest też długość. Jeśli przy oknie mamy blat roboczy, na którym często pracujemy warto postawić na bardzo krótkie firanki jak woalowa FANNY. Taka firanka ma jedynie 80 cm długości, ale 300 cm szerokości. Idealnie zakryje okno od góry, ale jednocześnie nie będzie układać się na blacie i nie będziemy musieli martwić się jej podpięciem, aby się nie pobrudziła od produktów, których używamy na blacie.

Jeżeli jednak nie korzystamy tak często z blatów pod oknami lub też są one oddzielone od ściany dodatkowo parapetem można kupić dłuższe firanki, które dosięgną parapetu. Może to być model MARESOL o długości 150 cm. Taka firanka ładnie okryje całe okno, ale jej długość jest na tyle praktyczna, że nie będzie nam przeszkadzać w gotowaniu czy zahaczać o elementy postawione na blacie.

Firana biała woalowa z lamówką na taśmie 300x80cm FANNY  Firana woalowa z białą lamówką na taśmie 400x150cm MARESOL

Styl wnętrza, a dobór firanek

Długość firanek wybieramy ze względów praktycznych, jednak mając urządzone mieszkanie w konkretnym stylu musimy również dekoracje okienne do niego dopasować. Jeśli wybierzemy jakiekolwiek firany, ze względu na to, że ich długość nam pasuje, to możemy zburzyć całą harmonię wnętrza, nad którego urządzeniem ciężko pracowaliśmy.

Do mieszkań urządzonych w stylu nowoczesnym najbardziej pasują proste firany. Ładnie skrojone, białe, bez zbędnych dodatków. Dzięki temu skupimy się na wnętrzu i jego dekoracji, a nie na samych firanach. Idealnie do takiej kuchni pasować mogą firany BIANCA, które wykonane są z białego woalu. Ślicznie będą wyglądać na każdym oknie, ponieważ jest to model pasujący uniwersalnie do wielu wnętrz. Jednak jego prostota świetnie wpasuje się do mieszkań nowoczesnych, bardzo kolorowych, eklektycznych, a nawet w stylu glamour.

Jeśli mamy prosto zaaranżowaną kuchnię i wręcz chcemy wprowadzić jakiś akcent, który by to zmienił dobrze jest postawić na kolorowe firanki. Mogą to być firany ze wzorem np. HOLLIE ze wzorem kwiatowym. Same firany wyglądają delikatnie i zwiewnie, ale dzięki kwiatowym wzorom są bardziej dekoracyjne niż biały woal. Świetnie sprawdzą się w kuchniach, które urządzone są klasycznie, w stylu wiejskim czy po prostu, gdzie chcemy czuć ciepło domowego ogniska. Delikatne wzory nie będą zbyt mocno rzucać się w oczy, a z drugiej strony wniosą odrobinę potrzebnego koloru do każdego wnętrza.


Polecane produkty