78-single-default.jpg

Jak dobrać firanki do rolet

https://nietylkofiranki.pl/78-single-default.jpg
Jak dobrać firanki do rolet 13 13 nietylkofiranki.pl /img/sp-emarket-logo-1616591640.jpg https://nietylkofiranki.pl/smartblog/jak-dobrac-firanki-do-rolet Pomimo niesłabnącej popularności rolet trudno jest zrezygnować z poczucia przytulności i komfortu kreowanego przez firanki. Nietrudno jednak o designerską gafę, obawiają się niektórzy. Jeżeli Ty również masz wątpliwości, jak łączyć firanki z roletami, zapoznaj się z artykułem. Aby stworzyć stylowy wystrój okna z tych dwóch elementów łącznie, wystarczy przestrzegać prostych zasad. 2022-02-23T00:00:00+01:00 2022-02-23T00:00:00+01:00
23-02-2022

Pomimo niesłabnącej popularności rolet trudno jest zrezygnować z poczucia przytulności i komfortu kreowanego przez firanki. Nietrudno jednak o designerską gafę, obawiają się niektórzy. Jeżeli Ty również masz wątpliwości, jak łączyć firanki z roletami, zapoznaj się z artykułem. Aby stworzyć stylowy wystrój okna z tych dwóch elementów łącznie, wystarczy przestrzegać prostych zasad.

Rolety i firany razem - to nie błąd

Najczęstszym powodem, dla którego decydujemy się łączyć rolety z firanami, jest zróżnicowanie wyglądu pomieszczenia w zależności od dnia i nocy. W dzień rolety są podniesione, a naturalne światło przechodzi przez delikatne firany. W nocy natomiast opuszczamy rolety, żeby ułatwić sobie zaśnięcie lub uchronić się przed wzrokiem sąsiadów. Pozostawia nas to z pytaniem, co zrobić wieczorami, gdy rolety i firanki będą widoczne razem. Firanki do rolet, o ile są dobrze dopasowane, mogą stworzyć cieszące oko rozwiązanie.

Firana cieniowana z woalu różowo szara na przelotkach 145x250cm MARY

Jakie firanki do rolet?

Dobierając do pary rolety z firankami, kierujemy się podstawowymi zasadami projektowania, takimi jak kontrast, równowaga i prostota. Jeżeli posiadasz rolety z pięknym wzorem, a masz na oku firany z innym pięknym wzorem, niestety nie możesz zestawić ich ze sobą. Do wzorzystych rolet będą pasować jednolite firany, a do jednolitych rolet - wzorzyste. Kolory możesz dopasować na zasadzie kontrastu, na przykład różowy i popielaty. Inna opcja to zastosowanie kolorów analogicznych (podobnych do siebie), na przykład żółtego i pomarańczowego. Jeden kolor może być intensywny, ale drugi powinien wtedy mieć mniejsze nasycenie. Oczywiście należy przy tym brać pod uwagę inne elementy obecne w pomieszczeniu, takie jak narzuty dekoracyjne. Na przykład firana fioletowa będzie doskonale komponować się z jasnozielonymi roletami. Dobrym rozwiązaniem są , firany białe, gdyż pasują one do wszystkich kolorów. Przede wszystkim głównym akcentem powinna być roleta, firanka zaś niech będzie delikatnym i neutralnym dodatkiem.

Jak dobrać firanki do rolet

Wybór firan, które możemy dobrać do rolet w pomieszczeniu, jest ogromny.. Zalecamy, aby wybrać kilka pasujących opcji, porównać je, a dopiero wtedy podjąć ostateczną decyzję. Zwróć przy tym uwagę, że Twoje rolety mogą prezentować się nieco inaczej w zależności od oświetlenia. Jeżeli zamierzasz trzymać rolety opuszczone tylko wieczorem, nie porównuj firany z tym, jak roleta wygląda w świetle dziennym.

Czy do rolet dzień i noc pasują firanki?

Wiele osób zastanawia się, czy zdecydować się na rolety dzień noc, czy zakładać firanki. Te dwie opcje się nie wykluczają. W przypadku rolet dzień i noc (czyli takich, które posiadają charakterystyczne pasy regulujące dostęp światła) szczególnie zalecany jest umiar. Pasy na nich przesądzają to, jakie firanki do rolet dzień noc najlepiej spełnią swoją estetyczną funkcję. Najbardziej eleganckim rozwiązaniem będą firany jednolite i przezroczyste. Barwa powinna być dopasowana do dominujących kolorów rolety. Możemy natomiast pokusić się o dekoracyjne zapięcia do firan. Powinniśmy wybrać zapięcia o regularnych kształtach geometrycznych, ponieważ poziome pasy rolet już wprowadzają geometryczny akcent.
Jak widać, można połączyć ze sobą zalety rolet i firan, zachowując gustowny wygląd pomieszczenia. Teraz możesz jednocześnie cieszyć się nowoczesną wygodą oraz urokiem tradycji.


Polecane produkty