Kategorie

X

Filtruj według

Sposób zawieszenia
Wys. firany/zasłony
Szer. firany/zasłony
Kolor
więcej... mniej
Materiał
Cena
Filtruj

Zasłony wysokość 270 cm

Pokaż 12 z 12 przedmiot(ów)

Polecane produkty

Występująca w wielu kolorach i wzorach zasłona 270 cm to idealny pod względem dekoracyjnym i estetycznym wybór do wysokich okien! Nie tylko będzie ozdabiał każdego rodzaju okna, ale przede wszystkim nie pozwoli na dostawanie się oślepiających promieni słonecznych do pomieszczenia. W niniejszej kategorii produktów przedstawiamy najlepsze zasłony 140 × 270 cm!

Zasłony 270 cm - co należy wiedzieć?

Dobrej jakości zasłony pełnią dwie równie ważne funkcje: osłaniają przed słońcem oraz stanowią dekorację upiększającą zarówno samo okno, jak i całe pomieszczenie. Jeśli chodzi o kwestie praktyczne, to najważniejsze, by zasłona ściśle zasłaniała całą przestrzeń okna. Może to być trudne w przypadku bardzo wysokich okien, dlatego jeśli chodzi o zasłony, wysokość 270 cm powinna być w pełni wystarczająca. Zasłony zaciemniające 270 cm dzięki matowemu materiałowi, odpowiedniej grubości i możliwości łatwej regulacji pozwalają na bezproblemowe dostosowanie poziomu światła w pomieszczeniu. To szczególnie przydatne w pomieszczeniach, które są silnie oświetlone przez większość dnia, a intensywne promienie słoneczne zaczynają przeszkadzać i męczyć wzrok. Oczywiście poza funkcjonalnością, zasłony długie są eleganckim i stylowym uzupełnieniem wystroju wnętrz, zarówno pod względem jakości tkanin, wzornictwa jak i kolorystyki!

Jak wybrać najlepsze zasłony do salonu 270 cm?

Długie zasłony występują w wielu wzorach i kolorach, ale różnią się także rodzajem mocowań, zatem warto rozważyć najwygodniejsze dla nas rozwiązanie. Zasłony na żabki 270 cm są klasycznym rozwiązaniem, które nie jest jednak już tak popularne jak dawniej. Zdecydowanie powszechniejsze w przypadku dłuższych modeli są zasłony 270 cm na taśmie. Ich zaletą jest łatwy montaż i ściąganie, ale przede wszystkim estetyczne falowania tkaniny, które można modyfikować wedle własnego gustu. Zasłony długie szczególnie dobrze prezentują się właśnie z tym typem mocowania. Innym wyjściem są zasłony 270 cm na przelotkach, których atutem jest łatwość przesuwania i stabilność tak ważna, gdy mowa o dość ciężkich, wysokich zasłonach.
Rodzaj mocowania, jak i sam model zasłony należy dobrać nie tylko do rodzaju pomieszczenia, ale przede wszystkim okna. Jeśli jest ono nieco niższe — nic straconego! Długie zasłony mogą bez problemu łagodnie opadać na podłogę tworząc nietuzinkową i przytulną aranżację. Uzbrojeni w tę wiedzę możemy przejść do wyboru koloru i wzoru zasłony, a jest to decyzja nie mniej ważna!

Kolorowe zasłony do każdego pokoju!

Wybór koloru zasłon na pewno będzie sporym wyzwaniem, na szczęście liczba dostępnych barw powinna zaspokoić wszelkie potrzeby! Chcąc stworzyć nastrojowy klimat i kontrast względem jasnych ścian, warto wybrać czarne długie zasłony, które dodadzą nuty elegancji do salonu lub jadalni. Zasłony gotowe 270 cm w kolorach takich, jak żółty, turkusowy i eukaliptusowy ożywią pomieszczenie w przypadku pomieszczeń dość ciemnych lub o stonowanym kolorze ścian.
Poza doborem względem wystroju warto także zauważyć, że w zależności od naświetlenia, każdy kolor prezentować będzie się inaczej. Dlatego dobrze jest eksperymentować mając jednak na uwadze, że wysokie zasłony sprawdzą się tak naprawdę w każdej aranżacji — klasycznej, jak i nowoczesnej. Mając wybrane idealne zasłony, nie można zapomnieć o równie perfekcyjnie dobranych firanach do kompletu. Razem stworzą unikalną kompozycję rzucającą się w oczy i ożywiającą każde pomieszczenie! Nie pozostaje nic innego, niż zaprosić do zapoznania się z naszą ofertą zasłon o wysokości 270 cm w różnych kolorach i wzorach!