115-single-default.jpg

Zazdrostki - wszystko co o nich musisz wiedzieć

https://nietylkofiranki.pl/115-single-default.jpg
Zazdrostki - wszystko co o nich musisz wiedzieć 13 13 nietylkofiranki.pl /img/sp-emarket-logo-1616591640.jpg https://nietylkofiranki.pl/smartblog/Zazdrostki-wszystko-co-o-nich-musisz-wiedziec Powrót mody na zazdrostki, jak wprowadzić niepowtarzalny klimat do naszego domu. Elementy klasyki, ale nie staroświeckiej. 2023-01-09T00:00:00+01:00 2023-01-09T00:00:00+01:00
09-01-2023

Powrót mody na zazdrostki, jak wprowadzić niepowtarzalny klimat do naszego domu. Elementy klasyki, ale nie staroświeckiej.

Zazdrostki - wszystko co o nich musisz wiedzieć

Zazdrostki to jedne z najmodniejszych dodatków aranżacyjnych. Sprawdzą się jednak nie tylko w kuchni, ale również w pokoju dziennym. Z uwagi na szeroki wybór modeli, można je dopasować niemal do każdego wnętrza. Warto je wykorzystać również w zestawach z klasycznymi firanami. Dzięki temu okna w domu będą wyglądać niezwykle stylowo, niezależnie od pory roku.

Zazdrostki - nieodłączny element polskich kuchni

Zazdrostka to krótka firanka, która zasłania część okna. Montuje się ją na specjalnym drążku, który rozciąga się wzdłuż ramy okiennej. Pomimo że przez lata kojarzona była z „babciną" kuchnią, obecnie znów zyskuje na popularności. Pasuje nie tylko do klasycznych wnętrz czy pomieszczeń w stylu vintage, ale również nowoczesnych aranżacji, np. w estetyce skandynawskiej. Najczęściej montowało się zazdrostki właśnie w kuchni lub w łazience. Obecnie stają się popularne także w aranżacjach salonu czy pokoju dziecka. Z uwagi na szeroką ofertę, można użyć ich jako ciekawego elementu wystroju, również nowoczesnego domu.

Zazdrostki - jak zamontować?

Zazdrostki można mocować w oknie na kilka sposobów. Najłatwiej umieścić je na drążku do ramy okiennej. Może on być zarówno przyklejany, jak i przykręcany. Bardziej bezinwazyjną metodą jest przyklejanie, gdyż poszczególne elementy montażowe można szybko usunąć i wyczyścić okno. Zaletą drążków jest możliwość ich montażu w oknach o różnych wymiarach. Co więcej, rozwiązanie to nie utrudnia otwierania okna. Innym sposobem montażu zazdrostki jest drążek rozciągany w ramie okiennej. Sprawdza się w pomieszczeniach, gdzie stosunkowo rzadko otwiera się okna na oścież. Przed umyciem okna konieczny będzie demontaż.

Dlaczego warto postawić na zazdrostkę?

Zazdrostki sprawiają, że pokój wypełnia się dziennym światłem, mimo że zasłaniamy część okna. Dzięki temu pomieszczenia są wystarczająco oświetlone, co wpływa m.in. na samopoczucie mieszkańców. Jasne światło dzienne jest pożądane szczególnie w kuchni, gdzie przygotuje się potrawy. Dzięki odpowiedniemu nasłonecznieniu dłużej nie trzeba wykorzystywać sztucznego światła. Jednocześnie ten typ firanek zasłania dolną część okna, więc sąsiedzi nie widzą dokładnie co się dzieje w pomieszczeniu. Firana z zazdrostką biała na taśmie pomoże sprawić, że kuchnia stanie się eleganckim i komfortowym miejscem.

Firana kuchenna z zazdrostką i gipiurą na taśmie 300x150cm RAISA Firana kuchenna zazdrostka biała gipiura 200x120cm VERONICA Firana z zazdrostką biała na taśmie 400x160cm NILA

Czy zazdrostki pasują do pokoju?

Wiele osób wciąż kojarzy zazdrostki wyłącznie z kuchniami. Na rynku jednak znajduje się wiele eleganckich i stylowych modeli, które sprawdzą się w pokojach dziennych. Zazdrostki w oknie dają minimum prywatności, są również sprawdzonym dodatkiem aranżacyjnym. Z uwagi na szeroką dostępność wielu modeli można je dopasować do wielu aranżacji, dlatego warto rozważyć ich wybór w przypadku salonu w stylu klasycznym, skandynawskim czy rustykalnym.

Aranżacje przy użyciu zazdrostki - na jaki styl warto postawić?

Zazdrostki to ciekawa alternatywa dla klasycznych długich zasłon. Dobrym rozwiązaniem będzie połączenie klasycznych firan średniej długości udrapowanych na boki z uroczymi zazdrostkami montowanymi w połowie okna. Komplet firan z zazdrostkami zdobiony cyrkoniami na taśmie sprawi, że pokój będzie eleganckim miejscem pełnym słonecznego światła. Dla fanów tradycyjnego stylu alternatywą będą eleganckie zazdrostki do kuchni jak np. firana kuchenna zazdrostka biała z gipiurą.
Zazdrostki można również wystylizować w zależności od pory roku. Ciekawą propozycją są zazdrostki świąteczne. Stylistyką i wykonaniem nawiązują do okresu zimy i zbliżających się świąt. Zazdrostki bożonarodzeniowe będą ciekawym uzupełnieniem świątecznej dekoracji w oknie. Ładnie będą się prezentować z kolorowymi lampkami lub na tle choinki.


Polecane produkty