75-single-default.jpg

Jak powiesić firany i zasłony na jednym karniszu?

https://nietylkofiranki.pl/75-single-default.jpg
Jak powiesić firany i zasłony na jednym karniszu? 13 13 nietylkofiranki.pl /img/sp-emarket-logo-1616591640.jpg https://nietylkofiranki.pl/smartblog/Jak-powiesic-firany-i-zaslony-na-jednym-karniszu Wieszanie firan i zasłon to jedne z najważniejszych czynności dekoracyjnych w każdym wnętrzu. Umiejętnie dobrana całość będzie estetyczną kompozycją, która upiększy okno. Co zrobić, jeżeli nie możesz wykorzystać podwójnego karnisza? Jak powiesić firany i zasłony na jednym karniszu? W naszym poradniku przeczytasz o tym, jak sobie poradzić w przypadku jednego z trzech systemów mocowań - żabek, przelotek lub taśmy. 2022-02-12T00:00:00+01:00 2022-02-12T00:00:00+01:00
12-02-2022

Wieszanie firan i zasłon to jedne z najważniejszych czynności dekoracyjnych w każdym wnętrzu. Umiejętnie dobrana całość będzie estetyczną kompozycją, która upiększy okno. Co zrobić, jeżeli nie możesz wykorzystać podwójnego karnisza? Jak powiesić firany i zasłony na jednym karniszu? W naszym poradniku przeczytasz o tym, jak sobie poradzić w przypadku jednego z trzech systemów mocowań - żabek, przelotek lub taśmy.

Jak powiesić firany i zasłony na jednym karniszu - podstawy

Jeśli zastanawiasz się, jak ładnie powiesić zasłony na jednym karniszu z firanami, musisz wiedzieć, że nie jest to rozwiązanie popularne. Zawieszenie na jednym drążku obu materiałów oczywiście jest możliwe, ale sprawia, że dość trudno operować dekoracją. Dlatego powieszenie na karnisz zasłon razem z firanami polecamy włącznie tam, gdzie nie będziemy wykorzystywać dekoracji do przesłaniania okien przed światłem słonecznym. 

Wieszanie firan i zasłon wymaga nieco wprawy, ale z naszymi poradami na pewno sobie poradzisz! Przyjrzyjmy się trzem popularnym metodom mocowania - żabkom, przelotkom i taśmom.

Komplet zasłon z firaną w czerwone dalie na taśmie 400x160cm IVONEKomplet zielonych zasłon z panelem ażurowym na taśmie 300x160cm MONICA

Jak powiesić zasłony na żabki, aby uzyskać estetyczny efekt

Wieszanie zasłon i firan na jednym drążku za pomocą żabek to najlepsze rozwiązanie. Ten sposób mocowania pozwala osiągnąć estetyczny efekt dekoracji, ponieważ maskuje łączenie między firaną a zasłoną. 

Jeśli zastanawiasz się, jak powiesić firany razem z zasłonami, wystarczy, że zastosujesz pewien sprytny sposób. Przypnij zasłonę o jedną żabkę dalej niż koniec firanki. Bok firanki schowa się wtedy za zasłoną, a łączenie między dwoma tkaninami będzie ukryte. Możesz dodatkowo zawinąć przypięte do żabek boki firany, żeby materiał lepiej się układał. Wieszanie firan i zasłon przy użyciu żabek to szybka metoda. Pozwala osiągnąć bardzo przyjemny efekt wizualny.

Jak powiesić zasłony na przelotkach - krok po kroku

Jeśli masz już upatrzone firanki i zasłony, jak powiesić je na jednym karniszu przy użyciu przelotek? Wcale nie jest to skomplikowane, ale jeśli chcesz, żeby dekoracja dobrze się prezentowała, musisz najpierw zastosować naszą podpowiedź.

Po pierwsze, rozłóż na stole lub na podłodze firany. Następnie, nałóż na nie zasłony na około trzy oczka. Jeśli zepniesz je klamerkami, będzie łatwiej, bo materiał nie zacznie się przesuwać. Dopiero na koniec przełóż drążek przez przelotki. To prosty sposób na wieszanie zasłon i firan na jednym karniszu. 

Jeden karnisz i dylemat: jak powiesić zasłony na taśmie?

Dekoracje na taśmie są bardzo atrakcyjne, ale jak powiesić zasłony i firany posługując się jedynie jednym drążkiem? Cóż, tutaj nie mamy dobrych wiadomości. Można to zrobić, ale efekt nie będzie estetycznie ciekawy. 

Jeśli masz do dyspozycji tylko jeden karnisz, połączenie obu materiałów będzie wyglądało kiepsko. Dla firan i zasłon na taśmie najlepiej jest wykorzystać popularny karnisz podwójny.   

Firanki i zasłony na jednym karniszu - metoda alternatywna

Popularną metodą alternatywną pozwalającą na efektowne wieszanie firanek są karnisze szynowe, nazywane też systemem szyn sufitowych KS. Jeżeli zasłony to jedynie tak zwane boki dekoracyjne (wąskie i mocno marszczone), możemy spokojnie powiesić je na jednym karniszu szynowym. Wystarczy nieco nadłożyć materiału i na dwa ślizgi założyć jednocześnie część firanki i boki stworzone z zasłon.


Polecane produkty