Sklep on-line z firanami, zasłonami, tkaninami i pościelą - nietylkofiranki.pl
Lampy solarne do ogrodu – 5 powodów, dla których warto je wybrać

Oświetlenie w ogrodzie potrafi stworzyć niesamowity klimat. Nagle okazuje się, że ten jeden dodatek potrafi zamienić nasz ogród w prawdziwie magiczne miejsce, w którym aż chce się przebywać. Najlepszym, bo najbardziej ekologicznym, ale i tworzącym wspaniały nastrój wyborem są lampy solarne ogrodowe. Jak działają i dlaczego warto je mieć?

Jak działają lampy solarne?

Działanie lamp solarnych jest bardzo proste. Opiera się ono na ogniwach fotowoltaicznych, które zostały zamontowane w górnej części lampy. W słoneczny dzień gromadzą energię słoneczną w akumulatorach. Tam jest ona przetwarzana na energię elektryczną, która wieczorem zasila żarówki. Dzięki pobieraniu energii słonecznej solarne lampy ogrodowe nie używają energii elektrycznej. Jest to więc bardzo ekonomiczne i wygodne rozwiązanie.

Oświetlenie solarne w ogrodzie – 5 zalet lamp na energię słoneczną

Lampy solarne do ogrodu mają wiele zalet. Na pierwszy rzut oka widzimy, jak wspaniały klimat robią, rozświetlając ogród lub taras. Sprawiają, że to zwykłe za dnia miejsce, wieczorem przeradza się w idealną miejscówkę na romantyczną randkę czy imprezę w gronie znajomych. To jednak nie wszystkie zalety lamp solarnych!

1. Ekologiczne rozwiązanie – światło z odnawialnego źródła energii

Oświetlenie solarne ogrodu jest bardzo ekologicznym rozwiązaniem. Lampki są tworzone z trwałych materiałów, dzięki czemu posłużą nam przez lata. Oprócz tego nie wymagają podłączenia do źródła zasilania. Nie zużywają więc energii elektrycznej, która w naszym kraju najczęściej jest produkowana z nieodnawialnych źródeł, przez co ma negatywny wpływ na środowisko naturalne. Lampy solarne do ogrodu korzystają z energii słonecznej, która nigdy się nie kończy.

2. Oszczędność energii – ekonomiczność lamp solarnych

Inflacja szaleje. Ceny energii elektrycznej poszły w górę i nie wiadomo, co będzie w następnych latach. Dlatego oszczędzamy tam, gdzie się tylko da. Lampki solarne są jednym ze sposobów na zaoszczędzenie pieniędzy. Nie wymagają one podłączania do prądu, dzięki czemu nie płacimy za zużycie energii elektrycznej. Lampy pobierają energię słoneczną, za którą nie musimy płacić. Są tak zaprogramowane, by świeciły tylko wtedy, gdy jest to konieczne, czyli po zmroku. Nie musimy martwić się zużyciem energii w dzień.

3. Estetyka – nastrojowe oświetlenie ogrodu

Nie bez znaczenia są też wrażenia estetyczne. Lampki solarne w ogrodzie sprawiają, że staje się on magicznym, nastrojowym miejscem. Oświetlenie możemy wykorzystać także na tarasie ogrodowym. Świetnie sprawdzi się w tym przypadku girlanda solarna, która stworzy przytulny klimat. Można rozwiesić ją w zadaszeniu albo w ogrodzie między drzewami. Pięknie prezentuje się także lampa solarna typu glowing tree, która wygląda niczym rozświetlony dmuchawiec.

 Lampa solarna do ogrodu 100 cm GLOWING TREE Girlanda solarna do ogrodu kwiatki 40 lampek LED 6m BLOSSOM Girlanda solarna do ogrodu krople 40 lampek LED 6m DROPLET

4. Trwałość – lampki solarne odporne na warunki atmosferyczne

Jak już wspomnieliśmy przy okazji ekologicznych aspektów lamp solarnych, są one tworzone z trwałych materiałów. Dzięki temu mogą służyć nam przez lata. Producenci wiedzą, że pogoda w Polsce bywa zmienna i przez cały rok może pojawić się mróz i upał, deszcz, palące słońce, śnieg czy wiatr. Dlatego każda lampa solarna do ogrodu jest przystosowana do użycia na zewnątrz. Nie straszne jej opady atmosferyczne czy zmiany temperatur. Dzięki temu możemy stworzyć nastrojowy klimat nawet zimą.

5. Brak przewodów i łatwy montaż – wygoda użytkowania

Lampy ogrodowe solarne nie posiadają przewodów, ponieważ nie wymagają podłączenia do prądu. Możemy je rozmieścić tak, jak chcemy. Montaż jest bardzo łatwy i poradzi sobie z nim nawet niedoświadczona osoba. Jedynie girlandy świetlne czy lampa solarna wisząca posiadają przewód, ponieważ muszą być ze sobą połączone. Ale nawet w tych przypadkach ich umiejscowienie jest niezależne od źródła prądu, ponieważ posiadają panel słoneczny, pobierający energię za dnia. Przewody łączące elementy są zresztą na tyle długie, że można je rozwiesić w dowolnym miejscu.

Girlanda solarna do ogrodu 40 lampek LED MAGIC BALLS Lampa solarna do ogrodu pochodnia LED FLAME ost. Lampa solarna wisząca dekoracja do ogrodu motyle CAMPANILLA

Wybierz lampy solarne ogrodowe i ciesz się pięknym światłem bez kosztów!

Lampy solarne zmienią ogród w magiczne, nieco tajemnicze miejsce, które będzie idealne nie tylko na randkę czy imprezę, ale także do relaksu w ciszy i spokoju. Różnego rodzaju lampki sprawią, że przesiadywanie na zewnątrz po zmroku będzie o wiele przyjemniejsze. Wystarczy wybrać idealne oświetlenie, zamontować je i już możemy cieszyć się pięknym ogrodem. Nie musimy ponosić dodatkowych kosztów. Oświetlenie będzie działać za darmo nawet wtedy, gdy ceny energii elektrycznej znów podskoczą.