Sklep on-line z firanami, zasłonami, tkaninami i pościelą - nietylkofiranki.pl
Kolor roku 2022 - jak odświeżyć wystrój wnętrz na nowy rok?

Jesteś osobą, która podąża za trendami wnętrzarskimi? A może potrzebujesz dodać nowego życia do swojego salonu? W obu przypadkach bez wątpienia zainteresuje Cię gruntowna zmiana, począwszy od przefarbowania ścian po zakup nowego mebla czy mniejszych akcesoriów dekoracyjnych. Planując wystrój wnętrza, należy zacząć od wyboru jego barw – tu z pomocą przychodzi Instytut Kolorów Pantone. Ustalił, że kolorem roku jest Very Peri, opisując go jako mariaż osobistej pomysłowości i kreatywności. Nie pozostaje nic innego, jak pozwolenie sobie na odrobinę aranżacyjnego szaleństwa.

Jaki kolor modny w tym roku?

Kolory wyrażają emocje, wprowadzają określoną atmosferę do pomieszczenia, pozwalają poczuć się jak u siebie lub wręcz przeciwnie. Ten rodzaj założeń przyświeca wyborom podejmowanym przez Instytut Pantone. Wytypowany kolor roku 2022 na najnowszy trend, wyraża ducha przemian na poziomie globalnym. Ta symbolika nie bez powodu przywodzi na myśl obecną sytuację pandemii COVID-19, gdyż to właśnie ona stanowiła inspirację dla tej barwy. Powolne wychodzenie z okresu izolacji, podczas którego świat wirtualny grał pierwsze skrzypce, pociąga za sobą szereg przemian. To właśnie kolor Very Peri wyraża wzajemne zależności tego, co cyfrowe z tym, co fizyczne. To połączenie tworzy nowe możliwości kolorystyczne, które wg Instytutu Pantone tożsame są z nową wizją świata. A jak wygląda ten kolor? Łączy w sobie ciepło niebieskiej barwy z dynamicznym fioletem oraz kapką czerwieni. Ta mieszanka pachnie świeżością i ma za zadanie pobudzić nas do wyrażania siebie.

Jak wykorzystać kolor roku Very Peri?

Niezależnie od Twoich preferencji na wnętrzarski design, kolor roku Pantone znajdzie tam swoje zastosowanie. Jeżeli drzemie w Tobie eklektyczna dusza i podoba Ci się połączenie mebli i akcentów kolorystycznych o rozmaitych stylach, pomaluj jedną ścianę właśnie na Very Peri. Kolor 2022 pozwoli Ci podkręcić klimat pomieszczenia i świetnie sprawdzi się z tapicerowaną ławką imitującą sofę oraz firankami w kolorze fioletowym. Taka różnorodność nie jest jednak dla wszystkich. Być może jesteś osobą dbającą o harmonię i kierującą się filozofią minimalizmu – również w przypadku aranżacji wnętrza. W takim razie Pantone kolor roku może zawładnąć na ścianach Twojego salonu. Porzuć inne dekoracje naścienne, które wprowadzić mogą tylko chaos do wnętrza i postaw dodatkowo na białe regały na książki, przezroczystą ławę i prostą konstrukcyjnie sofę. Modne kolory ścian 2022 to przede wszystkim gratka dla osób, które pociąga styl glamour. Sofy obite w mieniące się tkaniny oddające kolory roku Pantone, pozłacane lampy stojące i lustro w złotej ramie to elementy wyposażenia wnętrza niezbędne w pomieszczeniach o takim stylu. W takim pokoju nie może zabraknąć też firanek z woalu o odcieniu bieli czy firanek z cyrkoniami.

Jakie kolory są modne w 2022 roku, czyli kolor Very Peri na Nowy Rok.

Podążając za obecnymi trendami, dyktowanymi przez ekspertów w tej dziedzinie, bez problemu wprowadzisz w życie postanowienie noworoczne dotyczące zmiany designu swojego salonu. Veri Peri powstał z myślą o zmianie, dlatego idealnym pomysłem będzie wykorzystać go w salonie jako farba ścienna czy na poszewkach do poduszek dekoracyjnych. Inne modne kolory, za pomocą których możesz dodać niepowtarzalnego charakteru swojemu wnętrza to np. bubblegum czy daffodil. Ten pierwszy wpisuje się w odcień gumy balonowej – doskonale sprawdzi się jako tkanina do obicia kanapy wypoczynkowej w połączeniu ze wcześniej wspomnianym poduszkami w kolorze very peri. Natomiast ten drugi wyraża żółć żonkili i bez wątpienia wprowadzi trochę słońca nawet do niedoświetlonych salonów. Możesz skontrastować go z bielą ścian i w ten sposób dodać energii i ciepła swojemu wnętrzu. 

Od teraz już nie musisz zastanawiać się jakie kolory są modne w 2022 roku, a dla poszerzenia swojej bazy pomysłów na aranżację salonu możesz zainspirować się wskazówkami opisanymi powyżej (czyli jakie kolory do salonu w Nowym Roku). Na Nowy Rok pozwól sobie na odrobinę wnętrzarskiego szaleństwa i dostarcz powiewu świeżości za pomocą najmodniejszych kolorów roku 2022.