Sklep on-line z firanami, zasłonami, tkaninami i pościelą - nietylkofiranki.pl
Czy koce z mikrofibry są ciepłe? Jakie wybierać i jak o nie dbać? 

Chyba każdy ceni sobie w życiu chwile relaksu, spędzone pod grubym, ciepłym kocem z kubkiem herbaty lub z ulubioną książką. Wybierając koc na zimę, nie należy kierować się jedynie jego wzorem, czy kolorem, szczególnie gdy zależy nam na tym, aby okrycie to zapewniało ciepło. Koce z mikrofibry stanowią częsty wybór wielu osób, nie tylko z uwagi na walory estetyczne, ale także przez wzgląd na właściwości tego materiału. 

Koc ciepły, a przy tym lekki - co wyróżnia pledy z mikrofibry?

Mikrofibra stanowi mieszaninę włókien poliestrowych i nylonowych, a jako materiał wykorzystywana jest w wielu dziedzinach, w tym też do produkcji wysokiej klasy koców - ciepłych, a przy tym eleganckich. Materiał ten charakteryzuje się dużą chłonnością i przepuszczalnością powietrza, a przy tym doskonale utrzymuje ciepło, co pozwala na produkowanie z niego bardzo ciepłych koców na zimę, które grzeją, a przy tym pozwalają skórze oddychać. Ponadto pledy z mikrofibry cechuje niezwykła miękkość, jak i to, że są one przyjemne w dotyku. Koc z mikrofibry stanowi też idealny wybór dla alergików, z uwagi na to, że nie uczula, jednocześnie hamując rozwój roztoczy.

Miekki koc wytłaczany morski 160x200cm SEVILLA

Koc mikrofibra - kiedy najlepiej sprawdzą się koce z mikrofibry?

Każdy ma nieco inne preferencje, dlatego znalezienie materiału, spełniającego indywidualne potrzeby, nie jest proste. Dla osób, które zimą poszukują bardzo ciepłego koca, produkty z mikrofibry będą idealnym wyborem. Stanowią idealne połączenie funkcjonalności i stylu, szczególnie z uwagi na szeroki wybór kolorów i wzorów. Ciepły pled w okresie jesienno-zimowym powinien znaleźć się w każdym domu, ale z uwagi na przepuszczalność powietrza i lekkość mikrofibry, okryć z tego materiału można używać przez cały rok. Latem będzie to zwiewny dodatek podczas leniwej drzemki, natomiast zimą - ciepły koc, który ochroni nas przed niskimi temperaturami. 

Jak wybrać ciepły koc z mikrofibry?

W okresie jesienno-zimowym ciepłe, miękkie koce kuszą każdego, jednak ogrom dostępnych na rynku modeli nie ułatwia wyboru konkretnego kocyka z mikrofibry. Przed zakupem najlepiej jasno określić nasze wymagania, jak i docelowe zastosowanie dla poszukiwanego produktu. Do sypialni najlepiej sprawdzi się narzuta z mikrofibry, jednak chcąc korzystać z niej nie tylko w celach ozdobnych, warto postawić na gruby koc z mikrofibry 200x220, wówczas taki zakup spełni zarówno funkcje użytkowe, jak i ozdobne. W przypadku ścielenia mniejszych łóżek świetnie sprawdzi się standardowych wymiarów koc z mikrofibry 160x200, który także ogrzeje, a przy tym uzupełni aranżację sypialni. Koc - ciepły i miły w dotyku - stanowi idealny pomysł na prezent, jednak ponownie problemem może być wybór właściwego modelu. W wiele aranżacji doskonale wkomponuje się koc z mikrofibry szary, pasujący do różnych styli, zarówno nowoczesnych, jak i tradycyjnych. Szarości od lat królują w architekturze wnętrz i jeszcze na długo pozostaną w trendach. 

Miękki koc z mikrofibry szary 200x220cm RICKY

Jak prać koc z mikrofibry?

Decydując się na koc z mikrowłókna, możemy mieć pewność, że posłuży nam on przez długi czas. Mnogość zabiegów pielęgnacyjnych, przeprowadzonych zarówno w domu, jak i w specjalistycznych zakładach, nie niszczy materiału, jakim jest mikrofibra. Koc wykonany z mikrowłókien charakteryzuje się niezwykłą wytrzymałością, przez co jest odporny na uszkodzenia mechaniczne i można go prać w pralce. Chcąc jednak zadbać o swój ulubiony, gruby koc z mikrofibry, nie należy prać go w zbyt gorącej wodzie. Najlepszą temperaturą będzie 40-50 stopni. Czarny koc z mikrofibry należy prać w płynach do czerni, aby dłużej cieszyć się pełnią koloru. Po wypraniu koc należy wypłukać w zimnej wodzie, aby materiał się nie rozciągnął. Taki koc nie powinien być też suszony w automatycznej suszarce, tylko w temperaturze pokojowej.