128-single-default.jpg

Ręczniki szybkoschnące - dlaczego i kiedy warto w nie zainwestować

09-05-2023

Ręczniki szybkoschnące podbiły serca miłośników sportu, pływania, wypoczywania na plaży oraz rodziców dzieci w wieku szkolnym, które chodzą na basen. Nic dziwnego – materiał, z którego są wykonane, jest miękki i funkcjonalny. Sprawdzają się także w domu, na plaży i w innych sytuacjach. Sprawdź, kiedy warto kupić ręcznik szybkoschnący!

Ręczniki szybkoschnące z mikrofibry – prawdziwy hit

Wykonane z mikrofibry ręczniki stały się prawdziwym hitem wśród zawodowych pływaków, amatorów i miłośników wypoczywania nad wodą. Lubią je także fani siłowni lub uprawiające inne sporty. Skąd bierze się ich fenomen?
Szybkoschnące ręczniki są uszyte z mikrofibry, czyli materiału, który wchłania 7 razy więcej wody, niż sam waży. To sprawia, że skutecznie wytrzemy się nim po kąpieli w morzu, pływaniu w basenie czy prysznicu na siłowni. Poradzi sobie bardzo dobrze z osuszeniem nawet długich włosów. Ręcznik szybkoschnący nawet po wchłonięciu tak dużej ilości wody wyschnie kilkukrotnie szybciej niż ręcznik bawełniany. Oprócz tego mikrofibra jest miękka w dotyku, a sam ręcznik po zwinięciu zajmuje niewiele miejsca. Zmieści się nawet do małej torby czy plecaka.

 Ręcznik szybkoschnący szary z mikrofibry 70x140cm SECCO Ręcznik szybkoschnący brudny fiolet z mikrofibry 70x140cm SECCO Ręcznik szybkoschnący niebieski z mikrofibry 70x140cm SECCO

Wybierasz się na plażę? Zabierz ze sobą mikrofibrowe ręczniki

Miękkie w dotyku ręczniki szybkoschnące są idealne na plażę, szczególnie jeśli uwielbiasz spędzać czas w wodzie lub wyjeżdżasz w rejony, gdzie będziesz co chwilę chłodzić się w morzu lub oceanie. Mikrofibra wchłonie duże ilości wody i bardzo szybko wyschnie. Nie musisz się martwić, że następnego dnia nie będziesz miał ręcznika na plażę. Co więcej – możesz korzystać z niego nad wodą, a później przeprać, rozwiesić do wyschnięcia i wieczorem wykorzystać go pod prysznicem lub zabrać ręcznik z mikrofibry na plażę.
Takie ręczniki to wybawienie dla rodziców. Dzieci co chwilę moczą się w wodzie, więc zwykły ręcznik nie zdąży wyschnąć. Mikrofibrze wystarczy kilka chwil na słońcu i znów będzie sucha!

Wyjazd? Dobrze mieć pod ręką szybkoschnący ręcznik turystyczny

Do walizki warto spakować także ręcznik turystyczny. Jeśli wolisz mieć osobne ręczniki na plażę i pod prysznic – ręczniki z mikrofibry będą najlepszym wyborem. Są cienkie, więc zajmują naprawdę niewiele miejsca. Dzięki temu zmieszczą się nawet do bagażu podręcznego. Są też bardzo chłonne, dzięki czemu możesz osuszyć całe ciało i włosy jednym ręcznikiem. A po niedługim czasie będzie całkiem suchy! Możesz z niego skorzystać nawet niedługo przed powrotem do domu. Zdąży wyschnąć, nim włożysz go do torby czy walizki.

Siłownia, basen, jogging – sportowiec pokocha chłonny ręcznik z mikrofibry

Ręczniki szybkoschnące najlepiej chłoną wilgoć. Dlatego warto mieć jeden taki ręcznik pod prysznic oraz drugi – mniejszy – do osuszania ciała z potu podczas treningu. Sportowy ręcznik z mikrofibry sprawdzi się więc na siłowni, treningu fitness czy na basenie. Ręcznik szybkoschnący jest idealny dla miłośników pływania. Przyda się amatorom, zawodowcom i dzieciom w wieku szkolnym, które uczęszczają na zajęcia sportowe.

Wykorzystanie ręczników szybkoschnących na co dzień

A co powiesz na ręcznik z mikrofibry do domu? Jeśli nie lubisz drapiących i szorstkich ręczników bawełnianych, mikrofibra będzie dla Ciebie idealna. Jest miękka, delikatna i przyjemna w dotyku. Otuli Twoje ciało po kąpieli i skutecznie je osuszy. Takie ręczniki sprawdzają się idealnie dla osób, które ze względu na pracę czy nadmierne pocenie się biorą prysznic dwa razy dziennie. Ręczniki z mikrofibry szybko wysychają, więc nie będziesz musiał brać za każdym razem czystego. Dzięki temu nie namnażają się w nich tak duże ilości bakterii, jak ma to miejsce w przypadku schnących przez wiele godzin ręczników bawełnianych.
Jak już wspominaliśmy, ręczniki z mikrofibry są cienkie i po zwinięciu zajmują niewiele miejsca. Dlatego są idealne dla osób mieszkających w niewielkich mieszkaniach lub dla studentów, którzy wynajmują pokój lub dzielą jedno pomieszczenie z innymi. Takie ręczniki zmieszczą się wszędzie i nie będą zabierały cennej przestrzeni.


Polecane produkty