Filtruj według

Materiał
Kolor
więcej... mniej
Cena
Filtruj

Tkaniny na zasłony

Pokaż 15 z 15 przedmiot(ów)

Szukając pomysłu na aranżację okna, można wpaść na pomysł, aby uszyć zasłony samodzielnie. Zwłaszcza osoby, które chcą się wyróżnić stylem, stawiają na samodzielnie wykonane zasłony. Również, jeśli nasze okno nie ma typowe rozmiaru i trudno jest znaleźć idealnie pasujące gotowe firany i zasłony, często decydujemy się na uszycie takich elementów, aby idealnie zasłaniały okno. Warto jednak pamiętać, że tkaniny na zasłony można wykorzystać również do uszycia innych elementów.

Materiały na zasłony - do samodzielnego szycia zasłon

W naszym sklepie internetowym znajdą Państwo ogromny wybór gotowych zasłon, ale również tanie tkaniny zasłonowe na metry, z których można te przedmioty uszyć. Oprócz samych tkanin sprzedajemy też akcesoria do ich wykończenia, aby można było od razu skompletować przybory do uszycia kompletu firan i zasłon. Oferowane przez nasz sklep tkaniny zasłonowe wyróżniają się bogatą kolorystyką i wieloma rozmiarami do wyboru.

Tkaniny zasłonowe na metry w różnych wymiarach

Tkaniny na metry do szycia zasłon mają różną szerokość. Może to być na przykład 150 cm szerokości, a długość pasma materiału wybierają Państwo sami, składając zamówienie. W razie pytań służymy pomocą! Razem dobierzemy odpowiedni materiał na zasłony do celu jego wykorzystania, jak i dopasujemy wymiary tak, aby materiału podczas szycia nie zabrakło.

Dekoracyjne tkaniny na zasłony różnej grubości i w wielu kolorach

Do wyboru są tkaniny zasłonowe nie tylko w odmiennych barwach, ale też o innych fakturach czy właściwościach. Tkaniny grubsze lepiej się sprawdzą do uszycia zasłon zaciemniających, a te o niższej gramaturze do wykonania delikatnych zasłonek, których celem jest dekoracja okna.

Bardzo popularnym materiałem jest choćby tkanina zbliżona fakturą do naturalnego lnu, która występuje w wielu kolorach, w tym tak unikatowych, jak turkus, róż czy żółć. Ten rodzaj tkaniny, choć przypomina len, jest bardziej odporny na zagniecenia. Dlatego idealnie nadaje się do uszycia z niego zasłon. Z tej tkaniny również można uszyć poszewkiobrusy czy bieżniki na mniejsze stoły i meble.

Inne oferowane przez nasz sklep tkaniny zasłonowe również mogą mieć wielofunkcyjne zastosowanie. Liczą się Państwa potrzeby oraz kreatywność. Z każdej tkaniny można uszyć cudowne produkty.

Materiał na zasłony na metry - zaaranżuj wnętrze po swojemu

Choć wybór gotowych zasłon jest naprawdę bogaty i zróżnicowany, niektóre koncepcje aranżacji wnętrza mogą wymagać samodzielnego uszycia odpowiedniej oprawy okiennej. W takim przypadku - a także w przypadku posiadania okien o nietypowych rozmiarach - konieczny staje się zakup niezbędnych do uszycia zasłon tkanin.

Materiały do szycia, które najlepiej sprawdzą się w tej roli, to te podatne na układanie. Dostępny w naszej ofercie syntetyczny len będzie idealnym wyborem. Tkaniny dekoracyjne kupowane na metry można dobrać według swoich potrzeb, decydując się na perfekcyjnie pasujący do wnętrza odcień oraz elementy wykończeniowe. Materiały warto także łączyć w ramach jednej dekoracji okiennej, co gwarantuje niepowtarzalne rezultaty.

Jak dopasować tkaniny zasłonowe do wystroju pomieszczenia?

Tkanina na zasłony musi mieć odpowiednią gęstość, strukturę, a także kolor. Ma on ogromne znaczenie dla ogólnego wystroju wnętrza. Warto pamiętać, że materiały tekstylne wykorzystywane do uszycia zasłon będą prezentowały się nieco inaczej w ciągu dnia, kiedy rozświetlą je promienie słońca, a nieco inaczej w nocy przy świetle sztucznym.

W naszym sklepie znajdą Państwo kolorowe zasłony na metry w odcieniach zarówno neutralnych i uniwersalnych, jak i w mocno nasyconych barwach, które skutecznie ożywią każde wnętrze. Materiał na metry do wystroju klasycznego, w którym dominują beże, brązy i szarości, warto dobrać do pozostałych elementów wystroju tak, aby aranżacja tworzyła harmonijną całość. Jeśli jednak wystrój wydaje się monotonny lub wręcz nudny, lepiej zakupić tkaniny do szycia zasłon w kolorach soczystych i wyrazistych, takich jak czerwień, zieleń czy róż.