X

Filtruj według

Filtruj

Taśmy marszczące

Pokaż 1 z 1 przedmiot(ów)

Polecane produkty

Zasłony i firany wykończone taśmą marszczącą dodają naszym oknom szyku i elegancji oraz tworzą specyficzny klimat w pomieszczeniu. Tkaniny po umarszczeniu wyglądają bowiem niezwykle efektownie, a gęstość drapowania odpowiada za efekt finalny kompozycji w takiej samej mierze jak kolor czy wzornictwo zasłon i firanek. Aby wydobyć wszystkie walory estetyczne danego materiału, niezbędna okazuje się marszcząca taśma do zasłon i firan. To właśnie ona odpowiada za to, w jaki sposób dana tkanina będzie się układać i prezentować.

Taśmy marszczące do firan i zasłon

Każda taśma do zasłon i firan pozwoli Ci w prosty sposób stworzyć ciekawą kompozycję, która odmieni wybrane wnętrze. Taśma marszcząca do zasłon w salonie czy taśma marszcząca do firany kuchennej na zazdrostkach? W naszej ofercie znajdziesz praktyczne taśmy marszczące wysokiej jakości, które możesz dokupić i doszyć samodzielnie do zakupionych u nas tekstylnych tkanin na metry, aby stworzyć wyjątkową dekorację Twojego okna lub drzwi balkonowych. Nasze taśmy ze ściągaczami sprzedawane są w pełnych rolkach, dzięki czemu nie musisz martwić się, że zabraknie Ci ich przy obszywaniu tkaniny.

Uniwersalne taśmy smokowe - do marszczenia równomiernego

Dostępne na rynku taśmy marszczące do firan i zasłon umożliwiają dowolne marszczenie tkanin różnego rodzaju. Obok kontrfałdy, plis i taśmy ołówkowej dużą popularnością cieszą się taśmy smokowe, które znajdziesz w ofercie naszego sklepu. Taśma bawełniana tego typu sprawdzi się niezawodnie przy drapowaniu zarówno woalu kreszowanego, żakardu, jak i firan ze wzorami.

Uniwersalne taśmy marszczące typu smok stanowią odmianę marszczenia równomiernego, pozwalając na uzyskanie zakładek o długości równej połowie wykończenia, które zachodzą na siebie podobnie jak ząbki w zamku błyskawicznym. Z tego względu tego rodzaju taśmy używane są do tworzenia regularnych zmarszczeń. Najczęściej stosowanym marszczeniem jest upięcie na taśmie w proporcjach 1:2, co oznacza, że na 2 metry karnisza potrzebne jest użycie 4 metrów tkaniny i taka sama długość taśmy marszczącej.

Jak dobrać taśmę marszczącą do firanki?

Jeśli wiemy już, jak powinna być marszczona sama taśma do firan oraz tkaniny do obszycia, warto zastanowić się, w jaki sposób dobrać odpowiednią taśmę do konkretnej dekoracji okiennej.

Taśmy różnią się między sobą kolorem i szerokością oraz transparentnością. Każda taśma marszcząca do firan dostępna w naszym sklepie jest wykonana z wysokiej jakości materiału odpornego na zniszczenia, jakim jest bawełna. Wybierając jedną z taśm o szerokości 6 cm, sprawisz, że tkaniny ułożą się naturalnie. Aby taśma do firan nie była widoczna, wystarczy delikatnie wpuścić materiał nad taśmę, co zagwarantuje Ci wyjątkowy efekt dekoracyjny.